Blue Flower

Stop wilgoci - iniekcje i izolacjeGroźna niewidoczna wilgoć w murach daje znać o sobie tylko poprzez skutki jakie wywołuje - a jest ich sporo i żaden z nich nie jest korzystny;

  • Pierwszym skutkiem i to wcale nie najgroźniejszym jest poczucie dyskomfortu. W takiej sytuacji oczywistym rozwiązaniem jest otwarcie okien... i nieuchronne dalsze wychłodzenie budynku, co sprzyja kondensacji pary wodnej i dalszemu zawilgoceniu.
  • Woda wchłonięta przez podłoże po pewnym okresie użytkowania pomieszczenia, powoduje pojawianie się nieprzyjemnego zapachu, zacieków, grzybów, pleśni, bakterii, owadów. Na organizm człowieka niekorzystnie działa także powietrze o zwiększonej wilgotności względnej. Wilgoć przyczynia się do pogorszenia samopoczucia mieszkańców i do pogorszenia ogólnych warunków zdrowotnych. Typowe problemy pojawiające się u mieszkańców zawilgoconych budynków, to reumatyzm, nieżyty górnych dróg oddechowych, alergie, grzybice a nawet choroby nowotworowe.
  • Dalsze konsekwencje zawilgocenia murów jest powolne rozprzestrzenianie się wilgoci w budynku, a co z tym idzie, powolne niszczenie jego konstrukcji. Najbardziej nieprzyjemnym skutkiem nadmiaru wilgoci jest rozwój pleśni, czyli grzybów czasem bardzo toksycznych.
  • Woda wywiera negatywny wpływ na materiały konstrukcyjne budynku. Zawilgocone mury tracą swoje właściwości izolacyjne, zwiększa się jego współczynnik przewodności cieplnej, a co za tym idzie zwiększają się straty ciepła w budynku. Materiały takie jak gips, anhydryt, czyli materiały budowlane o dużym współczynniku rozmiękania, pod wpływem wilgoci zmniejszają swoją wytrzymałość mechaniczną. W konsekwencji zawilgocenia murów, następuje niszczenie płyt gipsowo-kartonowych, tynków i podkładów gipsowych oraz anhydrytowych.
  • Woda w murach powoduje także korozję chemiczną tynków, ścian murowanych i betonowych. Na zewnątrz budynku mogą pojawić się mchy, porosty i glony, których obecność powinna być sygnałem alarmowym dla właściciela budynku. Obecność mchów i porostów na północnych ścianach budynku świadczy o obecności wilgoci w murach oraz o postępujących już procesach erozji biologicznej murów.
Pompa.jpg

Odwiedza nas 2 gości oraz 0 użytkowników.